Надал разгроми бразилец на старта в Лондон

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Само седмица, след като триумфира с пета титла от откритото първенство на Франция - "Roland Garros" и се завърна на върха в световната ранглиста - испанският тенисист Рафаел Надал показа завидна форма и на трева.

 

Днес "левичарят от Майорка" започна участието си на турнира в лондонският Куинс Клъб, където опонент му беше бразилецът Маркош Даниел.

 

Даниел обаче не се оказа сериозно препятствие за Надал, който приключи мача за 53 минути при резултат 6:2, 6:2. Рафа бе безапелационен в първия сет, но във втория започна колебливо. При 2:1 в полза на бразилеца в началото на втората част на мача, над кортовете в английската столица заваля дъжд, който прекъсна срещата за четвърт час. След кратката пауза обаче Рафа се върна на корта и записа пет безответни сета, за да направи крачка напред в схемата на турнира.

 

В следващия кръг от надпреварата Надал ще се изправи срещу Денис Истомин от Казахстан, който по-рано днес се наложи над ямаецът Дъстин Браун със 7:6(7), 6:4.