Надал прегази сънародник в Рио

Световният номер 1 Рафаел Надал продължи с чудесното си представяне, след като се завърна след контузията в гърба, която получи във финала на Australian Open.

Испанецът записа втора победа и се класира на четвъртфиналите от турнира в Рио де Жанейро след категоричен успех с 6:1, 6:2 над сънародника си Алберт Монтанес.

Както личи и от резултата - Надал бе пълен господар на корта и не остави и за миг съмнения в превъзходството си, давайки едва три гейма на съперника си.

Рафа носеше еластичен колан в областта на кръста, а след мача сподели, че все още изпитва известна болка.

Това обаче по никакъв начин не си пролича на корта, където Надал направи шест пробива, а за място на полуфиналите ще спори с Жоао Соуса, който елиминира Алберт Рамос след успех в три сета - 7:6(6), 2:6, 6:3.

"Усещах леко напрежение в гърба, но това не пречи на играта ми в момента. Травмата единствено влияе на играта ми от сервис, защото се опитвам да подавам по-леко, отколкото съм свикнал.

Завръщането след над две седмици лечение на контузия не е лесно, но аз се радвам, че съм тук", каза Надал.

В друг мач от втория кръг в Рио, италианецът Фабио Фонини се наложи със 7:6(1), 4:6, 6:3 над уругваеца Пабло Куевас.

На четвъртфиналите Фонини ще се изправи срещу украинеца Александър Долгополов, който елиминира представителя на Аржентина Факундо Банис след 6:7(4), 6:2, 7:6(4).