Надал пак даде сет, но прогресира в Ролан Гарос

Рафаел Надал отново видимо имаше проблеми по време на мача си от Ролан Гарос, но успя да спечели с 3:1 сета (4:6, 6:3, 6:3, 6:3) над словака Мартин Клизан и намери място в 3-ия кръг на турнира.

Рафа пропусна да вземе първия сет и на предишния си сблъсък от надпреварата в Париж, но отново след това демонстрира осезаем възход в поведението си на червения корт.

На практика Надал не беше играл от понеделник насам заради тоталната промяна на програмата на турнира заради дъждовете във френската столица.

Първият сет бе спечелен от 35-ия в света Клизан, който направи пробив в 8-ия гейм, а след това го затвърди с ас след 40 минути игра.

Оттам нататък обаче Надал превключи на по-висока скорост и успя да осъществи обрат, който му позволи да се класира на 3-ия кръг на Ролан Гарос.

Следващият му съперник ще бъде Фабио Фонини от Италия, като самият Рафа изрази надежда атмосферните условия в Париж да се подобрят значително, за да може и той да показва най-доброто от себе си.

Надал вече има 54 победи в Ролан Гарос, а ако успее да спечели рекордната 8-ма титла от турнира, ще запише общо 59 успеха във Франция. Така той би излязъл на първо място в класирането по този показател, като ще изпревари с 1 победа Никола Пиетранджели и Гийермо Вилас.

Роджър Федерер в момента има 56 победи на Ролан Гарос, въпреки че само веднъж е печелил титлата в Париж.