Надал отнесе американец и е на 1/2 финал в Маями

Рафаел Надал е на 1/2 финал на турнира в Маями. Испанецът отнесе Джак Сок с 6:2, 6:3 за по малко от 1:30 минути. Рафа не остави никакви шансове на американеца.

В първия сет още от началото Надал показа, че е на корта само за победата. Той проби своя съперник рано и стигна до аванс от 3:0. При 5:2 за Рафа последва нов пробив от негова страна, но Сок не се предаде и спаси първия сет пойнт.

Това даде на Надал шанс да сервира пръв и във втория сет. Сок обаче проби и поведе с 2:0. Американецът продължи да натиска Надал и стигна до нови 4 шанса за пробив, но така и не успя да го направи.

Вместо това Рафа се взе в ръце и в два поредни гейма проби своя съперник. Сок отново имаше шанс да пробие, но пак пропиля брейпоинта. Вместо това Надал затвори мача.

Надал ще играе за място на финала с Фабио Фонини, който отнесе Кей Нишикори с 2:0 (6:4, 6:2).