Надал изненадващо отпадна от Индиън Уелс

Световният номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал изненадващо отпадна от турнира „Мастърс“ в Индиън Уелс.

Рафа, който е шампион от миналата година, загуби от Александър Долгополов (Украйна) след 3:6, 6:3, 6:7 (5). Любопитното е че досега двамата са се срещали пет пъти, като украинеца нямаше и спечелен сет.

Надал започна силно и направи пробив още в първия гейм. След това Долгополов бързи върна пробива и на своя страна обърна резултата след грешка на Надал.

Вторият сет протече под диктовката на Рафа, който взимаше лесно подаванията си и направи пробив в шестия гейм.

Третия решителен сет бе и най-оспорван след като се стигна до тайбрек. Преди това Долгополов можеше да приключи мача след като водеше с 5:2, но допусна пробив на нула.

Надал започна да мачка своя съперник и спечели 10 поредни точки. Украинецът успя да се съвземе и да докара нещата до тайбрек, където излъга своя съперник за 7-5.

В следващия кръг Долгополов илиза срещу Фабио Фонини, който се справи с Гаел Монфис с 6:2, 3:6, 7:5.