Надал и Вавринка започнаха с победи

Носителят на трофея Рафаел Надал се класира успешно за третия кръг на "Мастърс"-а в Индиън Уелс, записвайки изненадващо трудна победа над ветерана от Словакия Радек Щепанек.

Матадора се наложи в три части - 2-6 6-4 7-5 и продължи към трети кръг, където негов съперник ще бъде представителят на Украйна Александър Долгополов.

Срещата между Надал и Щепанек започна сензационно, като словакът даде само два гейма на испанския №1 в първия сет.

Във втората част обаче Надал се окопити, което и доведе до нейното спечелване и изравняване на резултата в сетовете - 1-1.

Стигна се до решаващ трети сет, който не протече никак леко за Матадора. Радек Щепанек се бори до последно за победата, но в крайна сметка при 5-5 Рафаел Надал осъществи решаващ пробив в подаването на своя опонент и вече сервираше за мача.

Шампионът от Australia Open Станислас Вавринка също започна с победа. Швейцарецът имаше за съперник бомбено сервиращия Иво Карлович, като постигна победа в две части - 6-3 7-5.

Гаел Монфис се справи със Сергей Стаховски и също продължава напред, а победи постигнаха още ветеранът Томи Хаас и първата ракета на Япония Кеи Нишикори.