Надал и Мъри ще спорят за титлата в Токио

Защитаващият титлата си миналата година Рафаел Надал (Испания) и номер 2 в схемата Анди Мъри (Великобритания) ще се изправят един срещу друг във финала на тенис турнира в Токио (Япония).

Надал стигна до мача за титлата след победа в два сета над американеца Марди Фиш - 7:5, 6:1. Фиш бе повел с 5:4 в първия сет, но след това Надал взе седем поредни гейма, за да доведе нещата до 7:5 и 4:0 във втория сет. До края на мача американецът спечели само един гейм и отпадна от надпреварата.

Анди Мъри също не срещна трудности на полуфиналите, налагайки се с 6:2, 6:3 над Давид Ферер (Испания) и така си осигури мач за трофея срещу Надал.

Това ще бъде двубой номер 17 между двамата тенисисти, като в 13 от тях победител е излизал Надал. Всичките победи на Мъри са на твърди кортове, каквито са и тези в Токио, но пък британецът е загубил последните си пет срещи с Рафа.

За Надал финалът в японската столица ще бъде десети за него през годината, като досега испанецът е спечелил три турнира. Мъри пък се класира за петия си финал през сезона и ще има възможност да атакува четвърта титла след тези в Куинс, Синсинати и Банкок.