Надал и Федерер ще открият сезон 2009 в Катар

снимка: БГНЕС

Откритото първенство на Катар по тенис ще бъде първият турнир от АТП за Рафаел Надал и Роджър Федерер през календарната 2009 г. Това съобщи президентът на катарската тенис федерация Насър Ал-Колиафи. Той заяви също, че участие в турнира, който започва на 5 януари, ще вземат и Анди Мъри и Анди Родик от САЩ.

 

Турнирът в Доха е едно от трите състезания, с които ще започне новата година заедно с „Брисбейн Интернешънъл" в Австралия и „Ченай Оупън" в Индия.