Надал и Федерер продължават в четвъртия кръг

Рафаел Надал напомни за най-добрата си форма при победата с 3:0 над словака Лукаш Лацко, която го класира за четвъртия кръг на Australian Open.

Световният номер 2 в тениса спечели с 6:2, 6:4, 6:2 за час и 55 минути, като в следващия кръг Надал ще се изправи срещу Фелисиано Лопес, който отстрани Джон Иснър след 3:2 гейма.

Двубоят започна много оспорвано, като Надал стигна до пробив в самото начало на срещата, а Лацко го върна още в следващия гейм. Малко по-късно словакът вече водеше с 2:1, но Надал подобри значително играта и взе седем поредни гейма, които доведоха до преднина от сет и 2:0 във втория. В третия сет Рафа направи пробиви в третия и седмия гейм, които се оказаха решаващи.
„Чувствам се добре, много се радвам, че съм в четвъртия кръг", заяви испанецът след мача, в който отново игра с превръзка на дяното коляно.

Роджър Федерер също не даде сет на съперника Иво Карлович, но записа по-трудна победа с 7:6(5), 7:5, 6:3, като очаква победителя от двубоя между Александър Долгополов и Бернард Томич.

Федерер бе изправен пред по-тежка задача срещу 57-ия в световната ранглиста Карлович, но успя да триумфира след два часа и 17 минути. Мачът предложи само два пробива, като всеки един от тях бе в подаването на 208-сантиметровия хърватин, а за целия мач Карлович достигна до само две точки за пробив.

"Играл съм десет пъти срещу него и знаех, че бъде много трудно и сигурно ще се стигне до тайбрек. На сетбола имах малко късмет, но като цяло сервирах и играх добре", сподели швейцареца след срещата.

Поставеният под номер седем в основната схема Томаш Бердих отстрани Кевин Андерсън след 7:6, 7:5, 7:6, (7:1), 6:1. В следващия кръг Бердих среща екзекутора на Григор Димтров Николас Алмагро, който спечели срещу Станислав Вавринка с 7:6, (7:2), 6:2, 6:4.

Германецът Филип Колшрайбер също се класира за четвъртия кръг след 6:3, 6:2, 7:6 срещу Александро Фала от Kолумбия.