Надал и Бердих с експресни победи

Рафаел Надал и Томаш Бердих е първата ясна  1/4-финална двойка на Australian Open.

По-рано днес шампионът в Мелбърн от 2009 Надал победи гигантът от Южна Африка Кевин Андерсън с 7:5 6:1 6:4.

Първият сет вървеше гейм за гем, когато при 5:5 се стигна до 0:40 при сервиз на испанеца, той обаче показа тотална концентрация и не само спечели гейма, спечели и сета с пробив, след което поведе с 5:0 във втората част.

В третия сет Рафа проби при 3:1 и спокойно сервира до края на мача.

4122026

Негов съперник ще бъде чехът Томаш Бердих, който отстрани представителят на домакините Бърнард Томич след 6:2 7:6 (3) 6:2.

Поставеният под номер 7 тенисист имаше затруднения само във втория сет, но успя да пречупи съпротивата на младия австралиец. Бердих реализира 4 пробива в целия мач, което му бе достатъчно да продължи на 1/4 финалите.