Надал е първият финалист в Доха след категорично 6:1 и 6:3 срещу Троицки

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Рафаел Надал е първият финалист на силния мъжки тенис турнир в Доха, Катар. Испанецът се наложи над сърбина Виктор Троицки с категоричното 6:1 и 6:3 и ще спори за титлата в надпреварата с победителя от двубоя мжеду световния номер 1 Роджър Федерер и руснака Николай Давиденко.

 

В двубоя на централния корт в Доха, който продължи малко над 1 час, „Левичаря от Майорка' не остави шансове на своя съперник и бе категоричен и в двата сета, като допусна само един пробив при 5:1 в своя полза във втория. Той записа изключително висок процент на спечелени точки от първи сервис, а Троицки допусна цели 5 пробива при своя сервис.

 

Това е трети успех за Надал от три срещи между двамата. По-късно днес е другият полуфинален мач между Давиденко и Федерер.