Националките ни загубиха и от Германия в квалификациите за Евро 2013

снимка: basketball.bg

Женският национален отбор на България по баскетбол допусна трета поредна загуба в група "Д" на европейските квалификации, предаде БТА. Възпитаничките на Хосе Мария Бусета загубиха гостуването си на Германия с 56:77 (18:23, 17:18, 14:24, 7:12).

Така българките остават на последно място в класирането без спечелена точка до момента. С това шансовете им за класиране на Евро 2013 намаляха почти до минимум.

"Лъвиците" изиграха равностойно първо полувреме и на почивката губеха с шест точки - 35:41. Германките решиха мача в третата част, когато направиха серия от 22:9 и поведоха с 63:44. Домакините спечелиха второто полувреме с 36:21 точки.

Вера Перостийска беше най-резултатна за българския тим с 19 точки и 9 борби. Радослава Бъчварова добави 17 точки, а Жаклин Златанова се отличи с 10 точки. За победителките 26 точки отбеляза Ан Брайтрайтнер.

В класирането в групата води Испания със 7 точки. Испанките победиха снощи като гост Румъния с 68:51 точки и записаха трети успех в групата. На второ и трето място с по 5 точки и мач по-малко са отборите на Швеция и Германия. Румъния е на четвърта позиция с 4 точки.

В следващия си мач България е домакин на Румъния от 18:00 часа в Правец.