Националите по бокс с победи на държавното първенство

Пред около 400 зрители в плевенската зала "Спартак" днес се играха четвъртфиналните срещи от първия кръг на държавното първенство по бокс за мъже, който е и турнир за купата на страната.

В категория до 49 килограма бившият капитан на българския национален отбор по бокс и състезател на ЦСКА /София/ Александър Александров, наричан "Памперса", направи не само отличен мач на четвъртфиналите срещу Георги Георгиев /НСА/, но и сериозна заявка за титулярното място в националния отбор в категория "муха". Александър Александров, който бе национал в категория до 51 килограма, днес в среща от по-ниската категория победи по точки Георги Георгиев и утре на полуфиналите ще се боксира със Славчо Янев от Славия.

В същата категория - до 49 килограма, носителят на бронзов медал от европейското първенство в Анкара през това лято Георги Андонов /Левски - София/ победи без борба Георги Огнянов /Спартак - Плевен/.

В среща в категория до 49 килограма Тинко Балбаков /Велико Търново/ победи по точки Кюрсел Бос /Светкавица - Търговище/. Много хубава среща в категория до 60 килограма направиха националът и участник на световното първенство в Баку-2011 Айрин Исметов /Локомотив - Русе/ и бившият носител на купа "Странджа" Любен Тодоров /Сторм - София/.

Победа по точки постигна Айрин Исметов, предава БТА. Също в категория до 60 килограма Ангел Димов /НСА/ се наложи по точки над Калин Мавродиев /ЦСКА/. В категория до 64 килограма младият талант Георги Георгиев отказа във втория рунд Младен Илиев /Национал/. В същата категория - до 64 килограма, участникът на световното първенство в Баку 2011 Ангел Христов /Левски/ спечели без борба срещу Велизар Данаилов от Мизия.

Утре, събота, от 16, 00 часа са полуфиналните срещи, а финалните са в неделя от 10,00 часа.