Национал вкара супер гол и се метна в снежна преспа! Славия приспа "моряците"

Отборът на Черно море отстъпи с 0:2 при гостуването си на Славия в мач от 18-ия кръг на Първа професионална лига, игран на националния стадион “Васил Левски”. Иван Минчев откри резултата в 45-ата минута, а Галин Иванов покачи на 2:0 в 83-ата.

Славия излезе напред с феноменално попадение. Стефан Велев намери Иван Минчев, който с левия крак от около 15 метра вкара за 1:0 с тупалка от движение и с външен фалц. След този гол националът Минчев изрази радостта си като с еметна с уникален плонж в снежна преспа край тъчлинията.

В 54-ата Атанас Зехиров стреля технично с десния крак, но Антониос Стергиакис спаси. В 83-ата минута Галин Иванов покачи на 2:0 с удар от наказателното поле при меле.

В следващия кръг от шампионата Черно море приема Ботев (Пд). Мачът е на стадион “Тича” в събота (2 декември) от 15 часа. Славия пък гостува в неделя на Етър във Велико Търново.

Славистите вече са осми с 23 точки, а Морето са седми с 24 пункта.