Национал донесе първа победа на Гонзо в Черно море

Победен гол на Георги Илиев в края на първото полувреме донесе успеха на Черно море с 2:1 над гостуващия Монтана пред около 1500 зрители на стадион „Тича".

По този начин „моряците" постигнаха дебютен триумф в шампионата под ръководството на Георги Иванов.

Черно море вече има 20 точки след изиграването на 21 кръга от кампанията и се извисява на 13-то място над конкуренцията в борбата за оцеляване.

Ботев (Вр) е със 17 пункта и мач по-малко, докато Миньор, Етър и Монтана са съответно с 16, 16 и 13 точки.

Успехът на „моряците" е още по-важен от психологическа гледна точка, защото е срещу един от конкурентите за оставане в елита. Те не можеха да се похвалят с подобно нещо в последните си два двубоя срещу опашкари - загубиха от Етър на 9-ти март с 0:1 и също с 0:1 отстъпиха на Ботев във Враца в последния есенен кръг.

Димитър В. Илиев от състава на Монтана имаше основания за задоволство, след като стана първият играч със 100 мача за отбора в българския елит.

Еденилсон Бергонси откри резултата в 5-ата минута на срещата, но бившият играч на Левски Даниел Младенов изравни в 20-ата.

Националът Георги Илиев обаче отново върна преднината на домакините в 38-ата минута, с което на практика донесе първа победа на треньора Георги Иванов в първенството от близо 2 години насам.

За последно Гонзо победи съперник от шампионата начело на Левски на 21-ви октомври 2011-та година, когато „сините" надвиха с 3:2 Калиакра.

Самият той обаче не можа да се наслади на прекратяването на серията от 6 мача без победа на Черно море. Гонзо беше изгонен от съдията в 79-ата минута заради оспорване на решение.