НА ЖИВО! България - Беларус 1:0

- КРАЙ НА МАЧА! България победи Беларус с 1:0!

- 75 минута! Голмайсторът на България Ивелин Попов напусна игра, а на негово място влезе Преслав Йорданов.

- 57 минута Владо Стоянов отново спаси вратата си след поредния свободен удар.

- 55 минута! Белаурс искаше дузпа за игра с ръка на български национал, но съдията не бе заинтересуван.

Начало на второто полувреме

- Край на първото полувреме! 1:0 за България

-33 минута. Георги Миланов успя да се пребори за топката между централните защитници и стреля опасно, но не уцели вратата.

- 30 минута. Владо Стоянов спаси вратата ни след тежък удар от 10-ина метра.

- 27 минута! Нов шанс за България. Петър Занев центрира остро топката от фланга, а двама от играчите на Беларус само я отклониха опасно към собствената си врата, но до гол не се стигна.

- 20 минута! Хубав удар от страна на Симеон Славчев, който премина над вратата.

- ГОООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ 1:0!!! Ивелин Попов откри резултата с глава. Сапс Делев бе изведен по крилото от Дяков, а той намери Попето в зоната между вратаря и защитата.

- 3-минута! Тонев опита да пробие по крилото, но не успя да центрира.

НАЧАЛО НА МАЧА

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

България излиза пред родна публика на стадион "Васил Левски" в опит да отмие срама от слабите резултати в предните три мача въпреки трите точки, които националите ни взеха в мача срещу Люксембург (4:3).

Националният ни отбор приема Беларус в 4-ия кръг от световните квалификации. Двубоят започва в 19,00 часа, а Sporta.bg ще следи двубоя на живо.

И двата отбора нямат много шансове за класиране на Мондиала в Русия. Големите фаворити са Франция, Швеция и Холандия.

Новият селекционер на България Петър Хубчев ще дебютира начело на националния отбор пред родна публика. Сека Хубси ще може да покаже защо е назначен на тази длъжност, след като сам избра състава си. В предните му два двубоя играчите вече бяха получили повиквателни от Ивайло Петев.

Освен това спецът за първи път сам избра на кои футболисти да разчита, тъй като за визите в Париж и Стокхолм повиквателните бяха изпратени от предшественика му Ивайло Петев.

Стартови състави:

България: Стоянов, Страхил Попов, Александров, Занев, Славчев, Делев, Попов, Божиков, Георги Миланов, Тонев, Дяков

Беларус: Горбунов, Мартинович, Поляков, Политевич, Хлеб, Гордейчук, Нехйчик, Кендиш, Маевски, Филипенко, Лаптев