На Ли с нова победа напред в Маями

Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис На Ли (Китай) се класира за четвъртия кръг на силния турнир на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 5,4 милиона долара.

Поставената под номер 2 Ли надделя трудно над представителката на домакините Медисън Кийс със 7:6(3), 6:3 след 101 минути игра. 19-годишната Кийс, 38-а в класацията на WТА, пропусна два сетбола при 5:3, след което азиатката доминираше в тайбрека, за да поведе в резултата.

Във втората част американката отново имаше пробив аванс при 2:0, но последва серия от пет поредни гейма за Ли, което се оказа решаващо.

Така за място на четвъртфиналите Ли очаква победителката от срещата между Кая Канепи (Естония) и Карла Суарес Наваро (Испания), информира БТА.