На Ли, Радванска и Винъс без проблеми на Уимбълдън

Шампионката от Откритото първенство на Австралия На Ли се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Втората в схемата китайка победи Ивоне Мойсбургер (Австрия) с 6:2, 6:2 за 69 минути. На Ли направи шест пробива в мача и допусна два. Мойсбургер записа само 4 печеливши удара в двубоя, срещу 33 за китайката.

На Ли, шампионка от "Ролан Гарос" през 2011-а година, достигна до четъртфиналите тук през миналата година.

В третия кръг китайката ще играе срещу Барбора Захлавова Стрицова (Чехия), която отстрани 32-а в схемата Елена Веснина (Русия) с 6:4, 6:2.

Поставената под номер 4 в основната схема Агниешка Радванска (Полша) също се класира за третия кръг. Радванска, финалистка от 2012-а година, победи Кейси Делакуа (Австралия) с 6:4, 6:0 за 56 минути.

Полякинята нямаше никакви проблеми в двубоя, направи шест пробива и продължава напред в турнира.

Петкратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се наложи над Куруми Нара (Япония) със 7:6(4), 6:1 за 91 минути. Така американката достига до трети кръг на турнир от Големия Шлем едва за втори път в последните си 10 участия.

Уилямс спечели шест поредни точки в тайбрека на първия сет, а във втория даде само гейм на съперничката си. Американката завърши двубоя със 7 аса и 43 печеливши удара.

По време на мача Нара поиска медицинско прекъсване заради болки в бедрото на левия крак. Уилямс, носителка на седем титли от Големия Шлем, загуби в първия кръг при последното си участие на "Уимбълдън" през 2012-а година.