Мугуруса завърши сезона с победа, но отпадна от Мастърса

снимка: sofia-tennis.bg

Испанската тенисистка Гарбине Мугуруса завърши сезона с победа.

Поставената под номер 5 Мугуруса обърна осмата в схемата Светлана Кузнецова (Русия) с 3:6, 6:0, 6:1 в мач от последния трети кръг в Бялата група на Шампионата на УТА в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара.

Двубоят имаше по-голямо значение за испанката, която се нуждаеше от задължителен успех след загубите в първите си два мача, за да завърши годината на седмото място в световната ранглиста.

Кузнецова пък вече си беше осигурила победата в групата, а утре ще играе на полуфиналите срещу дебютантката в турнира Доминика Цибулкова от Словакия.

Рускинята взе първия сет, но след това загуби 10 поредни гейма срещу по-агресивната испанка, която завърши 31 печеливши удара срещу само 13 на Кузнецова в 94-минутния мач. Въпреки победата, Мугуруса отпада от надпреварата.

В решаващата среща за второто място в Бялата група по-късно днес ще се срещнат защитаващата титлата си от миналия сезон Агниешка Радванска (Полша) и Каролина Плишикова (Чехия). Победителката ще играе на полуфиналите утре срещу водачката в световната ранглиста Анжелик Кербер (Германия).