Мъри Стоилов зашлеви звучен шамар на израелци

снимка: botevplovdiv.bg

Тимът на българския треньор Станимир Стоилов постигна изненадваща победа във втория предварителен кръг на Лига Европа срещу израелския Апоел (Тел Авив) с 3:0 като домакин.

По този начин Стоилов и компания си осигуриха страхотна предина преди реванша, която им дава великолепен шанс да продължат напред и да отстранят втори пореден съперник в надпреварата.

Ключовото събитие на „Астана Арена“ дойде още в 14-а миинута, когато Орел Дгани наруши правилата срещу Танат Нусербаев в наказателното поле и бе изгонен. Домакините получиха правото да изпълнят дизпа, която бе реализирана от Роджер Каняс и те поведоха с 1:0.

Другите две попадения за убедителната победа на Астана паднаха след почивката. Първо в 58-а минута Нусербаев направи 2:0, а в 69-а Абзал Беисебеков тотално убезвери гостите, които бяха приннудени почти цял мач да играят с човек по-малко.

За Астана в последните 10 минути на срещата игра Атанас Курдов, който се появи на мястото на един от героите за т има – Нусербаев.

Реваншът е след седмица и няма да се играе в Израел, тъй като ФИФА забрани мачовете на територията на страната заради военния конфликт с Хамас. Това дава още един повод на Станимир Стоилов и неговият тим да вярват, че могат да излязат крайни победители от сблъсъка.

Sporta.bgприпомня интересния факт, че миналото лято и Астана, и Апоел (Тел Авив) срещнаха български съперници в Европа. Казахстанците бяха отстранени от Ботев (Пловдив) в първия кръг, а именно Стоилов водеше „канарчетата“. Във втората пресявка на турнира Берое пък отпадна от Апоел (Тел Авив) след поражение у дома и равенство в Израел.