Мъри Стоилов щастлив от успеха в Шампионска лига

"Това е исторически мач за казахстанския футбол", възкликна наставникът на Астана Станимир Стоилов, след като тимът му спечели първата си точка в дебюта си в груповата фаза на Шампионска лига.

Отборът на българския треньор направи равенство 2:2 при домакинството си на Галатасарай и донесе радост на страната.

"Това е исторически мач за казахстанския футбол. Бях под сериозен натиск през първото полувреме, но след почивката успяхме да покажем силен характер.

Като цяло съм доволен от резултата, но мисля, че заслужавахме да спечелим днес, тъй като изпуснахме много положения през второто полувреме", коментира Стоилов след двубоя.

Астана и Галатасарай имат по една точка в група С на Шампионската лига, където лидер е Бенфика с 6 точки.

Вчера португалците изненадаха Атлетико Мадрид с победа с 2:1 на "Висенте Калдерон". /БГНЕС