Мъри се опъна здраво, но Джокович триумфира в Мадрид и постигна уникален рекорд

снимка: БГНЕС

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович спечели титлата от турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд над 5.7 милиона евро. На финала в испанската столица сърбинът победи с 6:2, 3:6, 6:3 срещу шампиона от 2015 година Анди Мъри (Великобритания).

Джокович постигна победа номер 33 за сезона и има 15 поредни успеха в двубоите си срещу тенисисти от топ 10, включително и Мъри. По време на тази забележителна серия Джокович е загубил само два от общо 35 изиграни сета.

Сърбинът вече има рекордните 29 титли от турнири "Мастърс 1000", изпреварвайки испанеца Рафаел Надал, който е с 28 трофея.

Новак Джокович постигна ранен пробив и лесно взе аванс в мача след първия сет. Двукратният шампион в испанската столица Мъри спечели втората част, след като се възползва по най-добрия начин от двойна грешка на съперника си в четвъртия гейм.

В третия сет сръбският тенисист поведе с 2:0 и 4:2 след пробиви, въпреки че един път не успя да спечели собственото си подаване, позволявайки на британеца да се върне в мача. В последния гейм в срещата Джокович спаси седем точки за пробив.

Сърбинът спечели втората си титла в Мадрид, като първият му триумф в Испания е през 2011 година. Новак Джокович е 11-кратен шампион в турнирите от "Големия шлем".