Мъри се класира за третия кръг на Мастърс-а в Париж

Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 2,4 милиона евро. Поставеният под номер 3 Мъри наниза 12 аса и отстрани участващия с "уайлд кард" представител на домакините Пол-Анри Матийо със 7:5, 6:3 за 92 минути.

Британецът реализира единствен пробив в края на първия сет, след което още три пъти спечели подаването на съперника си във втората част, за да триумфира. За място на четвъртфиналите Мъри ще се изправи срещу квалификанта Йержи Янович (Полша).

"Играл съм с него в Купа "Дейвис" преди няколко години. Той е висок и има силен сервис. През тази година Янович прави пробив в Тура. Няма да бъде лесно, особено ако той сервира добре на този бърз корт", коментира британецът.

Поставеният под номер 7 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) отнесе квалификанта Алехандро Фая (Колумбия) с 6:2, 6:2 за 87 минути. Дел Потро проби подаването на съперника си по три пъти във всеки сет, за да запише десета поредна победа.

Аржентинецът очаква в третия кръг участващия с "уайлд кард" Мишел Льодра (Франция), който отстрани номер 10 в схемата Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 7:6(5).

Четвъртият поставен Давид Ферер отнесе Марсел Гранойерс с 6:1, 6:3 в изцяло испански мач и за място на четвъртфиналите ще срещне номер 16 Станислав Вавринка (Швейцария). Южноафриканецът Кевин Андерсън пък пласира 13 аса и отстрани 12-и м схемата Ришар Гаске (Франция) със 7:6(5), 4:6, 6:1.