Мъри продължи към четвъртфиналите в Токио

Защитаващият титлата си Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1.28 милиона щатски долара, предаде БТА.

Поставеният под номер 1 Мъри разгроми Лукаш Лацко (Словакия) с 6:1, 6:2 за 57 минути игра. Британецът записа шест аса и четири пробива в двубоя, който заради дъжд се игра при затворен покрив на централния корт.

Мъри, който е номер 3 в световната ранглиста, ще играе на четвъртфиналите със Станислас Вавринка (Швейцария).

Поставеният под номер 7 Вавринка спечели трудно срещу Жереми Шарди (Франция) със 7:6(1), 6:7(6), 7:5 за 2:37 часа. Шарди спаси три мачбола в тайбрека на втория сет, но допусна пробив в 11-ия гейм на третия сет.

Номер 3 в схемата Янко Типсаревич (Сърбия) се класира за втория кръг на турнира, след като победи Жил Симон (Франция) с 4:6, 6:3, 6:1. За Типсаревич това беше победа номер 51 за сезона.

В следващия кръг сърбинът ще играе с 4-ия поставени Хуан Монако (Аржентина), който се наложи над първата ракета на България Григор Димитров с 6:2, 6:1.