Мъри продължава напред в Мелбърн, Дел Потро отпадна

Анди Мъри преодоля третия кръг на Australian Open, след като се наложи с 6:3, 6:4, 7:5 над своя партньор в тренировките Рикардас Беранкис от Литва.

Поставеният под номер три шотландец се затрудни в началото срещу своя 22-годишен съперник и нервите взеха връх. Той стигаше трудно до разигравания за пробив и изкарваше своя гняв наяве между отделните геймове, но в крайна сметка успя да достигне до категорична и чиста победа срещу Беранкис.

Двамата тренираха редица пъти заедно в Австралия в последните години, благодарение на което в играта на литовеца се забелязаха типичните за Мъри качества като скорост и удари в двете страни на корта.

Олимпийският шампион Мъри спечели за 2:12 часа срещу Беранкис, който изпрати последната топка в мрежата. Така той позволи на шотландеца да се класира за четвъртия кръг, където негов съперник ще бъде победителят от мача между французите Жил Симон и Гаел Монфис.

Това щастие няма да изпита аржентинецът Хуан Мартин дел Потро, който отпадна изненадващо от турнира още в третия кръг. Бившият шампион от Oткритото първенство на САЩ отстъпи с 3:6, 3:6, 7:6(3), 6:3, 3:6 срещу французина Жереми Шарди, информира БТА.