Мъри пречупи Троицки в доиграването

След като вчера Анди Мъри (Великобритания) и Виктор Троицки (Сърбия) не успяха да довършат двубоя си на "Ролан Гарос", заради паднал мрак над кортовете, днес британецът успя да изтръгне победата след епичен 5-сетов трилър - 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5 и се класира за четвъртфиналите в Париж. Вчера двамата изиграха 4 сета, като в крайна сметка Мъри стигна до пълен обрат, след като взе и петия сет днес.

Троицки започна мача ударно и взе първите пет гейма. Мъри успя да върне два пробива и да намали до 4:5, но след това сърбинът спечели подаването си и затвори сета след 6:4.

Във втората част Анди Мъри поведе с 4:2, но след това загуби четири поредни гейма, а с това и сета. Троицки поведе с пробив и 2:1 гейма в третия сет, но допусна обрат. Мъри изравни веднага за 2:2, а след това проби за 5:3 и затвори сета при собствен сервис.

В четвъртата част Троицки отново поведе с 2:1, но загуби следващите пет гейма и така Мъри стигна до пети решителен сет.

В него Троицки стигна първи до пробив и поведе с 5:2. Мъри обаче не се предаде и след два пробива в своя полза вече водеше с 6:5, след което пропусна три мачбола при свой сервис, но в крайна сметка успя да спечели подаването си, а с това и мача.

Така Анди Мъри се класира на втория си четвъртфинал на "Ролан Гарос" след 2009 година. За място на полуфиналите британският тенисист ще спори с Хуан Игнасио Чела от Аржентина.