Мъри оцеля и спечели доиграването с Колшрайбер

Най-добрият тенисист на Великобритания Анди Мъри достигна четвъртия кръг на "Ролан Гарос", след като днес шотландецът спечели по драматичен начин доиграването на двубоя си с Филип Колшрайбер, който бе прекратен снощи заради настъпилата тъмнина над Париж.

Олимпийският шампион от Лондон се поздрави с успех в пет сета - 3-6 6-3 6-3 4-6 12-10, като по този начин успя да си гарантира двубой с Фернандо Вердаско в четвъртия кръг. В случай, че успее да премине и през испанеца, то Мъри ще достигне 1/4-финалите на "Ролан Гарос" за четвърти път в кариерата си.

Самият Вердаско вече намери място в четвърти кръг, успявайки да елиминира представителя на домакините Ришар Гаске в три части - 6-3 6-2 6-3. Подобно на мача между Анди Мъри и Филип Колшрайбер, този двубой също бе доигран от вчера.

Мачът между Мъри и Колшрайбер бе подновен при резултат 7-7 в петия сет, след като вчера двамата тенисисти вече си бяха разменили по два сета.

При 9-8 Мъри достигна до мачбол при сервис на германеца, от който обаче не успя да се възползва.

При 11-10 се стигна до нов драматичен гейм, като и този път отличните ретури на британеца му помогнаха да стигне до мачбол. Този път Мъри не допусна колебания и с феноменален ретур при сервис на германеца сложи край на спора - 12-10 в петата част и достигане на четвърти кръг на "Ролан Гарос".