Мъри обърна Гаске и продължава напред в Париж

Анди Мъри се класира за трети път в кариерата си за четвъртфиналите на Ролан Гарос, след успех с 1:6, 6:4, 6:1, 6:2 срещу представителя на домакините Ришар Гаске.

В първите минути на срещата шотландецът тотално отстъпваше на своя опонент и изглеждаше сякаш проблемите на Мъри с гърба ще сложат край на участието му в турнира.

Във втория сет обаче британският тенисист започна да намира играта си. Решителният момент бе при 4:5, когато Мъри имаше сет бол, а Гаске направи двойна грешка.

След това световният номер четири окончателно пречупи своя съперник и му даде само три гейма в следващите два сета, за да се озове на четвъртфиналите, където ще се изправи срещу намиращия се в форма Давид Ферер от Испания.

По-рано днес Ферер записа категорична победа с 6:3 6:2 6:0 над сънародника си Марсел Гранойерс.