Мъри не остави шансове на Лодра, Монфис загуби от Кукушкин

Анди Мъри защити репутацията си на перфектен играч срещу френски тенисисти, след като отстрани с 6:4, 6:2, 6:0 Мишел Лодра в среща от третия кръг на Откритото първенство на Австралия, предаде БТА. Това е 25-а победа от 26 мача за шотландеца срещу съперници от Франция, а тя беше постигната за едва 109 минути.

Лодра срещна огромни трудности с връщането на ударите на Мъри, който избра игра по линиите. Шотландецът беше спокоен и уверен в силите си през целия мач, но за негово съжаление в следващия кръг няма да срещне французин.

Мъри, който загуби последните два финала в Мелбърн, ще играе срещу казахстанеца Михаил Кукушкин, който победи Гаел Монфис в пет сета - 6:2, 7:5, 5:7, 1:6, 6:4.

В същото време Кеи Нишикори продължи да пише история за японския тенис, след като стана първият състезател от азиатската страна в четвъртия кръг на надпреварата от 40 години насам. Той постигна това след победа с 4:6, 7:6(3), 7:6(4), 6:3 срещу французина Жулиен Бенето.