Мъри надигра отново Федерер и среща Джокович на финала в Шанхай

Шотландският тенисист Анди Мъри надигра за втори пореден път своя голям съперник Роджър Федерер с 2-0 сета (6:4, 6:4) на "Мастърс" турнира в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара.

По този начин в шотландецът продължава да бъде един от малкото тенисисти с положителен баланс над Федерер като има 10 победи и 8 загуби.

В последните няколко месеца двамата си размениха по една много ценна победа първо във финала на Уимбълдън, а втората на финала на Олимпийските игри в Лондон. След тази победа Мъри ще защитава титлата си на финала срещу Новак Джокович.

Мъри успя да направи по един пробив в двата сета, които се оказаха достатъчни. Играта бе спирана за известно време на два пъти след като започна да вали дъжд. Федерер бе много изнервен в първия сет, където допусна цели пет двойни грешки.

Анди Мъри започна много силно и направи пробив още в първия гейм. Роджър Федерер обаче върна пробива още в следващия гейм за 1:1. При резултат 2:2 Федерер допусна три двойни грешки на своя сервис и нормално бе пробит от Мъри. След това шотландеца не позволи на Фед да си върне пробива и спечели сета с 6:4, като швейцареца имаше 15 непредизвикани грешки в сета срещу 10 на Мъри.

В първия гейм на втория сет Мъри достигна до точка за пробив, но тогава заваля дъжд и Федерер искаше да се затвори покрива преди да продължи. След кратка пауза мачът продължи и Федерер спаси точката за пробив и спечели подаването си.

Отново при 2:2 Мъри направи своя пробив много показателно след като изоставаше с 0:40. При 5:4 и сервис на Мъри се стигна до поредна пауза заради дъжда. Незнайно защо покривът не беше затворен заради първото спиране и се наложи по-дълга пауза докато това се случи. В крайна сметка Мъри не срещна проблеми при подновяването на играта и спечели двубоя с 6:4, 6:4.