Мъри надигра Чела, среща Надал в битка за финал

Британската тенис звезда Анди Мъри успя да победи Хуан Игнасио Чела в последния четвъртфинален сблъсък от "Ролан Гарос" с 7-6 7-5 и 6-2, като по този начин си осиури полуфинален мач срещу номер едно в тениса Рафаел Надал.

Мачът не започна добре за шотландецът, като той изоставаше с 3 гейма - 4-1, но той успя да се стегне и докара нещата до тайбрек, който спечели.

Вторият сет също бе доста интересен, като този път Мъри поведе с 5-2, но допусна изравняване до 5-5. Но Чела не успя да задържи високото си ниво и загуби сета със 7-5.

Третият сет бе предрешен, защото аржентинецът така и не пожела да играе. Той се примири със загубата и успя да вземе само два гейма. Така гарантира място на Мъри в полуфиналите.

Като цяло Мъри стоя много по-добре на корта, като направи цели 59 печеливши удара, докато Чела сътвори само 27. Непредизвиканите грешки бяха в повече за британецът- 44 срещу 35 за аржентинецът, но това не попречи на Мъри да победи.

С победата на шотландецът се случи нещо много интересно- на полуфиналите на Ролан Гарос останаха само играчите от топ четири. Това за последно се е случило през 2006-та година, отново на същия турнир, но с различни участници- тогава в топ четири бяха Федерер, Надал, Любичич и Налбандиян.