Мъри: Играта ми на клей се подобрява

снимка: topnews.in

Британският номер 1 Анди Мъри сподели след отпадането си на турнира в Мадрид от Хуан Мартин Дел Потро, че играта му на клей се подобрява, въпреки че все още няма кой знае какви успехи за сега. Мъри отстъпи на представителя на домакините с 2:0 сета (7:6 (4), 6:4), но показа добра игра на неудобната за него настилка в испанската столица.

 

Мъри не бе доволен след отпадан ето си, но сподели пред медии, че играта му на най-омразната за него настилка се подобрява и се чувства в добра форма преди Ролан Гарос. „Разбира се, че съм разочарован, но започнах да удрям топката добре от дъното на корта, само че ретурите ми не влизаха", каза Мъри.

 

Британецът сподели, че за него най-важното е да намери правилния баланс на играта си на клей. „Важно е да трупам опит и увереност и да се възползвам от възможностите си", добави още той.