Мъри и Монфис си "уредиха" среща на 1/4-финалите

Олимпийският шампион Анди Мъри пребори умората и се класира успешно за 1/4-финалите на "Ролан Гарос", печелейки в три сета днешния си двубой с Фернандо Вердаско от четвъртия кръг на турнира - 6-4 7-5 7-6(3).

Вчера британецът трябваше да доиграе маратонския си мач с германеца Филип Колшрайбер, като съществуваха съмнения, че Мъри може да разполага с ограничен запас от сили за днешния двубой с Вердаско.

Шотландецът обаче стисна зъби и изнесе силен мач срещу испанеца, осъществявайки и голямата си цел за вечерта - бърза победа в три части и повече време за почивка преди следващия сблъсък.

Следващият двубоят на Анди Мъри пък ще бъде срещу представителя на домакините Гаел Монфис, който също успя да се класира за 1/4-финалната фаза на "Ролан Гарос".

Чернокожият ас се справи също в три сета със съпротивата на Гийермо Гарсия Лопес, налагайки волята си с 6-0 6-2 7-5.

Единствено в третата част Гарсия Лопес успя да затрудни по-сериозно французина, но като цяло Монфис бе доминиращият тенисист на корта.

Така Анди Мъри и Гаел Монфис ще се изправят за шести път един срещу друг, като засега балансът е в полза на британеца - три срещу две победи. За последно двамата премериха сили преди цели четири години, когато Монфис постигна успех в три сета на "Мастърс"-а в Париж.