Мъри и Анортозис с минимален успех над ПАОК

Кипърският футболен клуб Анортозис Фамагуста спечели втора поредна победа на приятелския турнир, организиран по повод 100-годишния юбилей на клуба, информира БТА.

След като се наложиха с 2:0 над АЕК Атина във вторник, възпитаниците на българския специалист Станимир Стоилов победиха с 1:0 гръцкия ПАОК Солун. В двубоя срещу гръцкия съперник пълни 90 минути изиграха бившите футболисти на Левски - Емил Ангелов и Игор Томашич, а Станислав Ангелов влезе на терена в началото на второто полувреме на мястото на Сивард Спрокел.

Мача пропусна бившият халф на ЦСКА - Маркиньос, който игра 66 минути за българския национален отбор в загубената с 0:1 контрола срещу Беларус. Двата отбора играха отлично в защита и почти не създадоха опасности пред противниковата врата през първото полувреме на мача.

Все пак Анортозис се възползва от променения състав на ПАОК от първия мач и стигна до победно попадение в 39-та минута, когато Неманя Вучичевич намери Ханисио де Хесус Мартинс в наказателното поле и десният бек от Капе Верде вкара за 1:0.

Кипърските медии отбелязват, че без голяма част от най-добрите си футболисти, двата отбора са изиграли видимо слаб мач в бавно темпо и без много положения пред двете врати.