Може ли Клоп да прекрати ерата „Моуриньо“ в Челси

Ливърпул гостува на Челси в голямото дербито от 11-ия кръг на английската Висша лига, което е насрочено за 14:45 часа българско време в събота. „Стамфорд Бридж“ ще стане свидетел на един по-различен дуел между двата тима, защото Челси влиза в него от 15-та позиция, а мърсисайдци – от 9-та.

Въпреки това интересът е огромен, защото мачът е първият истински грандиозен за Юрген Клоп начело на „червените“, докато в другия лагер упорито се говори, че евентуална загуба ще коства работата на Жозе Моуриньо.

Статистиците вече изчислиха, че Челси няма никакви шансове да защити титлата си и може единствено да се надява да додрапа до топ 4, но за целта не трябва да губи почти никакви точки до края на сезона.

Ливърпул пък няма загуба от 12 септември, когато бе сразен от Манчестър Юнайтед, но оттогава е спечелил само два (Карлайл е елиминиран след дузпи и не се брои) от 10-те си мача във всички турнири.

За четвърти път през 2015 година Челси и Ливърпул се изправят един срещу друг, като на 20 януари за Купата на лигата резултатът е 1:1 на „Анфийлд“, след което „сините“ продължават напред с 1:0 след продължения в преиграването. На 10 май във Висшата лига пък резултатът също е 1:1 на „Стамфорд Бридж“.

Последната победа на Ливърпул над този съперник е от 8 май 2012 година – 4:1 в първенството, а оттогава Челси е печелил четири пъти и също толкова двата тима са завършвали наравно (включваме елиминацията за Купата на лигата миналия сезон към успехите на „сините“, макар да е постигнат след 120 минути игра).