Може да гледаме две Вечни дербита за седмица

При определено стечение на обстоятелствата може да станем свидетели на две Вечни дербита между вечните врагове ЦСКА и Левски само в рамките на една седмица. Този вариант ще се осъществи, ако двата отбора завършат трети и шести в крайното класиране или пък четвърти и пети.

"Червените" в момента са на трета позиция, а "сините" на пета. За да гледаме Вечно дерби още в първия кръг на плейофите, ЦСКА трябва да победи в събота, а освен това Ботев (Пловдив) да бие Локомотив (София) като домакин. По този начин "канарчетата" ще изпреварят "сините".

До нов сблъсък между двата гранда ще се стигне и при равенство на 8 март и успех на "жълто-черните" срещу "железничарите", изчисли в. "Меридиан Мач". И при такова развитие на нещата е сигурно, че ЦСКА ще завърши трети след редовния сезон, а Левски - шести.

Вечно дерби на 15 март може да има обаче и при още един вариант - ако тимът на Стойчо Младенов завърши четвърти, а този на Сухия - пети. Това пък може да стане при "синя" победа в събота и успех на Локомотив (Пловдив) при гостуването на Славия. При това положение "смърфовете" ще приключат на трето място след предстоящия 26-и кръг.

ЦСКА и Левски са играли 180 пъти помежду си в различните турнири, но точно на 8 март са се сблъсквали един единствен път в историята си. Това се случва преди 55 години, когато "сините" печелят с 1:0, а решителното попадение отбелязва капитанът Христо Илиев - Патрата.

Левски посреща ЦСКА в първото Вечно дерби за 2014 година в събота от 16:15 часа.