Мойс просто се радва, че е на 1/4-финал

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс не изглеждаше притеснен от факта, че неговият отбор изтегли тежък жребий на четвъртфиналите в Шампионската лига и ще трябва да се изправи срещу настоящия носител на трофея Байерн (Мюнхен).

За шотландския специалист достатъчно позитивна е новината, че „червените дяволи“ изобщо са присъствали в жребия за тази фаза от турнира, след като за целта трябваше да надвият Олимпиакос с 3:0 в реванша на „Олд Трафорд“, за да елиминират гърците с общ резултат 3:2.

„След загубата в първия мач не мисля, че много хора изобщо са ни слагали в сметките за четвъртфиналите. Така че ние сме щастливи да бъдем тук и за нас нямаше особено значение с кой отбор ще играем.

Но трябва да кажа, че ни се падна може би големия фаворит за титлата, защото все пак Байерн е настоящият шампион, така че, да – тежък жребий. Винаги съм смятал, че е по-добре да гостуваш в първия мач, но това в днешно време няма такова голямо значение, защото все повече се залага на контраатаки и подходът към двубоите е различен“, каза още Мойс по темата.

Колкото до Робин ван Перси, наставникът не успя да даде много информация за контузията на холандеца, но обяви, че той няма да играе срещу Уест Хям.