Мойс: Късните голове ни струват скъпо

Късните голове, които Манчестър Юнайтед допуска, могат да струват много скъпо на отбора в борбата за титлата, категоричен е мениджърът на шампионите Дейвид Мойс.

Този тим беше известен именно с обратното по времето на сър Алекс Фъргюсън, но през този сезон загуби сериозно количество точки в последните минути.

Последният пример е равенството 2:2 срещу новака Кардиф Сити, който стигна до изравнително попадение в добавеното от главния съдия време.

"Разочарован съм, че не успяхме да спечелим трите точки от този мач. Направихме много глупаво нарушение, от което стана и изравнителният гол за Кардиф. Преди това имахме няколко възможности да покачим резултата на 3:1 и да бъдем спокойни до края на мача, но просто не успяхме да вкараме.

Накрая платихме голяма цена за пропуските. Това са две пропуснати точки, а като прибавим и тези от мача срещу Саутхемптън, нещата започват да излгеждат притеснителни.

Можем да обвиняваме само нас за изхода от тези два мача", заяви Мойс за официалния уебсайт на Манчестър Юнайтед, цитиран от БТА.

"Срещу Кардиф не играхме особено добре през втората част на мача. Правехме прекалено много нарушение и позволявахме на противниците да изритват топките в наказателното ни поле.

Там трябваше да се защитаваме. В по-голямата част от мача го правехме добре и почти си свършихме работата, но не успяхме да я свършим при последното центриране", добави той.