Моуриньо стартира с победа ерата си в Манчестър Юнайтед

снимка: БГНЕС

Новият мениджър на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо започна престоя си при "червените дяволи" с успех с 2:0 над Уигън в контролна среща.

За Юнайтед това бе първата проверка сред началото на предсезонната подготовка, а португалецът даде шанс за изява на голяма част от своите футболисти. Двубоят не официален дебют за две от новите попълнения на тима - Хенрих Мхитарян и Ерик Бейли, които започнаха от първата минута. Новият нападател на отбора Златан Ибрахимович все още почива, след като участва на Евро 2016.

"Червените дяволи" доминираха в мача на "Ди Дабъл Ю Стейдиъм", но не успяха да отбележат гол през първата част. Няколко минути след почивката Уил Кийн откри резултата след груба грешка на вратаря на Уигън Юри Яскелайнен, който подари топката на Хуан Мата, а испанецът я подаде на празна врата на своя съотборник. В 58-та минута Андреас Перейра оформи крайното 2:0 след много заучена ситуацията от свободен удар и точен изстрел.

За Манчестър Юнайтед предстои турне в Китай, където те ще се изправят срещу тимовете на Борусия Дортмунд, Манчестър Сити и Галатасарай.