Моуриньо срещу Атлетико – 8:1

Жозе Моуриньо ще се изправи тази вечер от 21:45 часа срещу един от исторически най-удобните си съперници – Атлетико (Мадрид).

Специалния ще изведе Челси на стадион „Висенте Калдерон“ в първи полуфинален мач от Шампионската лига, като за 11-ти път в кариерата си ще играе с „дюшекчиите“.

Досега Моуриньо може да се похвали с великолепен баланс – 8 победи и само 1 загуба от Атлетико, макар поражението да бе доста болезнено. То дойде, докато португалският специалист бе начело на Реал Мадрид във финала в турнира за Купата на краля през 2013-та година, а „дюшекчиите“ биха с 2:1 след продължения.

Моуриньо 9 пъти се е изправял срещу Атлетико като наставник на Реал Мадрид и с изключение на въпросното поражение, е спечелил всичките останали 8 мача. 6 от тях са в испанската Примера дивисион, а два са на четвъртфиналите в турнира за Купата на краля през 2011-та.

В Ла Лига Моуриньо с Реал побеждава с два пъти по 4:1, 2:0 и 2:1, а за Купата с 3:1 и 1:0, макар настоящият отбор на Атлетико (Мадрид) да представлява няколко пъти по-голяма заплаха отколкото в предишните сезони.

Специалния ще изиграе третия си полуфинал в Шампионската лига с Челси и ще се опита да се класира за финалния сблъсък за първи път, след като в предишните случаи отстъпваше на Ливърпул.