Моуриньо след разгрома от Бенфика: Мач без значение

Наставникът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо омаловажи поражението на тима му от Бенфика с 5:2 в двубоя за „Еузебио Къп".

Шампионът на Испания бе считан за фаворит на „Естадио да Луш". Първото полувреме завърши при резултат 2:2, но през втората част португалците вкараха нови три гола във вратата на мадридчани.

След края на срещата Жозе Моуриньо сподели, че резултатът не го интересува и не взима на сериозно двубоя с Бенфика.

„Няма такова нещо като тежка загуба в контрола. Знаехме какъв риск поемаме. Бенфика не изпробва нови неща, игра сериозно.

Надявам се тази победа да им вдъхне самочувствие, но не трябва да ѝ отдават много голямо значение, за да не им се отрази негативно.

Надявам се отново да дойдат тук по време на сезона, но за да играем официален мач и да спечелим тогава, когато победата има значение", заяви след португалският специалист.

Фабио Коентрао пък призна, че Бенфика е спечелила трофея закономерно, а завръщането на „Да Луш" година по късно е било емоционално за него.

„Добър мач и добър спектакъл. Не очаквахме такъв резултат, но играхме без доста от титулярите си. Бенфика обаче заслужи победата. Аз съм фен на Бенфика и не исках да пропусна възможността да играя още веднъж на моя стадион", сподели Коентрао.