Моуриньо след битката с Галатасарай: Оцеляхме

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призна, че отборът му “е бил в беда”, особено през второто полувреме на мача срещу Галатасарай.

Челси поднови участието си в Шампионската лига с гостуване на Галатасарай на “Тюрк Телеком Арена” в Истанбул, завършило с боево реми - 1:1.

Фернандо Торес даде ранна преднина на лондончани, а Аурелиен Чеджу възстанови равенството след масирания натиск на турския гранд след почивката.

Моуриньо обаче остана доволен от резултата, като заяви, че в Турция и то срещу отбор като Галатасарай не може да е лесно. Португалецът похвали футболистите си, като каза, че те са изпуснали шансовете си да решат мача през първото полувреме.

“Не мога да се оплаквам. Играчите ми бяха фантастични”, каза Специалния пред Sky Sport след мача.

“Това е Турция, това е Истанбул, това е Галатасарай - те са много емоционални. Играхме не просто срещу голям отбор - а срещу голям отбор с велики играчи. Не е лесно.

Резултатът не е изненадващ. Дори мога да кажа, че бяхме в беда през второто полувреме, когато ситуацията стана много трудна за нас”, коментира Моуриньо.

“Ако Стамфорд Бридж може да ни даде 10 процента от това, което феновете на Галатасарай дават на отбора си, то това би било фантастично. Искам само 10 процента от това, което видях на този стадион. Тогава ще ни бъде по-лесно, защото вторият мач също се очертава да бъде доста тежък”, каза още португалският специалист.