Моуриньо – пътник? Челси пак се излага (ВИДЕО)

Дните на Жозе Моуриньо в Челси изглеждат преброени, след като шампионите записаха ново разочароващо представяне и пореден срамен резултат. Този път „сините“ отстъпиха с 1:2 при визитата си на намиращия се в оптимална форма лондонски съперник Уест Хам в среща от 10-ия кръг на английската Висша лига.

Поражението дойде в мач, който напълно олицетворяваше сезона на Челси до момента – изпълнен с тотална липса на късмет, нервни изблици, самоунищожителни действия и невнимателна игра в защита.

Още в 17-ата минута феновете на Уест Хам избухнаха, след като с красив удар Мауро Сарате отбеляза чудесен самостоятелно изработен гол и вгорчи допълнително настроението на Жозе Моуриньо.

В 44-ата минута пък Неманя Матич направи възможно най-глупавата постъпка, след като си изкара втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко. От скамейката на гостите протестираха, без участието на безмълвния Моуриньо, но и двете официални предупреждения бяха напълно резонни.

Отделно от това, гол на Фабрегас през първата част бе отменен заради изключително спорна засада.

Преди почивката Челси трябваше да се примири и с тотална липса на шанс, защото бе лишен от изравнително попадение след разбъркване в наказателното поле, благодарение на безпристрастната технология – по-малко от сантиметър от топката не бе минала голлинията, но достатъчно, за да не бъде признат гола.

След почивката Гари Кейхил се пребори за топката в наказателното поле след изпълнение на корнер и изравни в 55-ата минута, но импулсът на Челси не доведе до още позитиви. Центриране на Кресуел в 79-ата минута пък бе засечено с глава покрай Асмир Бегович от появилия се малко по-рано Анди Каръл, който триумфално отпразнува първия си гол от януари месец – 2:1.

Уест Хам започна срещата на четвърто място в класирането и със сигурност няма да се свлече по-надолу, като с 20-те си точки към момента е дори на втора позиция, макар с мач повече от Арсенал и Манчестър Юнайтед (по 19).

Уест Хам може вече да се похвали с успехи над всички отбори от Висшата лига, които завършиха в топ 6 миналия сезон, което е забележително постижение и не случайно тимът записа най-добрия си старт в първенството от 15 години.

Челси с 11 пункта засега е на 15-та позиция и може да бъде изравнен от Борнемут, като това е най-слабото начало на първенството за „сините“ от 1990 година. Никой отбор в историята на Висшата лига не е финиширал по-нагоре от четвъртото място след такъв скромен събран актив на този етап от сезона.