Моуриньо: Португалия е извън топ 3 на най-добрите в Европа

Най-успешният португалски треньор Жозе Моуриньо не сложи националния отбор на страната сред трите най-добри състава на Евро 2012.

„Селесао" не можа да победи Германия в първия си мач на Шампионата на Стария континент и записа загуба с 0:1, но след това успя да надделее срещу Дания с 3:2, благодарение на късен гол на резервата Силвестре Варела.

Евентуален успех срещу Холандия в 3-ия кръг ще изпрати португалците на четвъртфинал в Евро 2012, но според Моуриньо има няколко отбора, които са по-силни от иберийците на това първенство.

„Хубавото е, че Португалия зависи единствено от себе си, а не от резултатите в други мачове", коментира Моуриньо, който е на посещение в Сингапур.

„Ако си свършат работата срещу Холандия, ще се класират, но не мисля, че Португалия е в топ 3 на това Европейско първенство. Но турнири като този са кратки и скоро ще гледаме четвъртфинали.

Всичко може да се случи в елиминациите - може да има продължения, дузпи... Няма съмнение, че Испания е фаворит, защото са световни шампиони и са едни от най-добрите отбори на това Евро.

Португалия обаче не е сред топ 3, определено. Големият опонент на Испания за титлата ще бъде Германия, но има и други претенденти за златото", завърши Моуриньо.