Моуриньо: Не ни беше зачетен чист гол

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо поздрави отбора на Марибор след ремито - 1:1, с което словенците удържаха лондончани при домакинството си в Шампионската лига.

Португалският специалист обаче не пропусна да посочи, че отборът му е можел и да победи, ако главният съдия не е отменил чист гол за неговия отбор.

"През първото полувреме не играхме никак добре и определено не бях доволен от отбора. Бяхме бавни и тромави, не създавахме положения и нямаше интензитет в играта ни. За Марибор беше лесно да контролира мача.

Промених някои неща на почивката и бях прав, защото през втората част играта ни беше динамична, креативна и успешна. Те обаче вкараха и придобиха самочувствие, а нашите футболисти отново заиграха под напрежение.

Трябва да отчетем и факта, че всъщност вкарахме два прекрасни гола, но реферът не зачете втория. Беше си чист гол и ние трябваше да спечелим мача. Сега обаче се налага да приемем този резултат.

Освен това, поздравявам домакините за фантастичния стадион и ентусиазираната публика, която го изпълни. Беше удоволствие да гостуваме на Марибор в тази прекрасна вечер.

Когато един играч се представя толкова добре, както го прави Еден Азар, то той може да пропусне решаваща дузпа и все пак да бъде най-добрият в отбора. Ние просто платихме висока цена за слабото първо полувреме. Вратарят на Марибор пък беше фантастичен през второто", коментира Жозе Моуриньо.