Моуриньо: Не е вярно, че ще водя Гана на Световното първенство

галерия:

Наставникът на италианския шампион Интер Жозе Моуриньо категорично отрече, че има шанс да води националния тим на Гана на стартиращия след броени дни Мондиал 2010 в ЮАР.

 

През миналата седмица се появиха спекулации, свързващи Специалния с краткосрочен ангажимент с "черните звезди", ала португалецът побърза да опровергае слуховете.

 

"След последния ми мач с Интер отивам на почивка, поради което няма никакъв начин да водя който и да е национален отбор на Световното първенство", казва Моуриньо в специално изявление, публикувано на официалния сайт на ганайския тим.

 

"Така че всяка дума, свързана с мое евентуално участие на Мондиал 2010, е абсолютна лъжа", добавя бившият наставник на Челси.

 

Очаква се през лятото бъдещето на Моуриньо да бъде повече от гореща тема, особено след признанията му, че не се чувства щастлив в Италия.