Моуриньо намери добра поличба в класирането

Старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо не изглеждаше никак разочарован от факта, че отборът му вероятно ще изпусне първото място в класирането на Група D и ще трябва да се изправи срещу по-силен съперник на осминафиналите в Шампионската лига.

Специалния дори намери поводи за задоволство от таблицата преди елиминационната фаза и припомни как е стигнал до двата си триумфа в най-силния турнир.

„В двата случая, когато спечелих трофея, финиширах втори в групата", каза Моуриньо пред Sky Sports след равенството 1:1 с Манчестър Сити, което заличи всички шансове на „гражданите" да продължат напред.

„С Порто завърших втори зад Реал Мадрид и спечелих турнира, а с Интер бях зад Барселона и отново победих накрая.

Винаги когато съм завършвал на първо място в групата, не съм печелил отличието. Опитът ми показва, че таблицата няма много значение в последствие", допълни Специалния.

„Иначе заслужавахме да спечелим, защото и през второто полувреме имахме доста шансове за гол, а можехме и още преди почивката да си подпечатаме победата.

Но не реализирахме второ попадение, а те се възползваха от дузпата - по телевизията се е видяло по-добре дали е имало наистина нарушение.

Щом Арбелоа получи червения картон, нямаше как да се борим за победа и просто играехме за точката, която вече ни дава поводи за задоволство, защото се класирахме напред".

Моуриньо даде коментара си и за раздялата на колегата му Роберто Ди Матео с бившия му отбор Челси и назначаването на Рафаел Бенитес.

„Никога не ми е приятно, когато уволняват някого, защото може да се случи на всеки, но това е футболът. В същото време всички са наясно, че харесвам Челси и подкрепям всеки техен треньор, както беше преди, когато Роберто встъпи начело.

Ще направя същото и ще пожелая успех на следващия мениджър", завърши Специалния по адрес на Бенитес, който именно бе човекът, наследил Моуриньо начело на Интер преди две години.