Моуриньо може да получи наказание за реванша с Манчестър Юнайтед

снимка: guardian.co.uk

Треньорът на Интер Жозе Моуриньо може да получи наказание за реванша с Манчестър Юнайтед от Шампионската лига заради поведението си към рефера на снощния двубой на "Сан Сиро". Двубоят завърши 0:0, като всичко ще се реши в Англия.

 

Португалецът постави под съмнение честността на испанския главен рефер Луис Медина Канталехо в мача с "червените дяволи".

 

"Може би във втория мач ще ни свири съдия, който е на наша страна. Ако отидем на "Олд Трафорд" и не ни свири същия съдия, а рефер, който пази гостуващия тим, тогава моят отбор може и да стигне до четвъртфиналите. Не смятам да навлизам в детайли за неща, като това, че не получихме чиста дузпа. Всичко беше срещу нас, всеки малък детайл. Вижте само колко преки свободни удари изпълниха те, а колко ние", каза Моуриньо. Говорител на УЕФА обяви, че ще се проведе разследване на изказването на португалеца.

 

Ако бъде обвинен и намерен за виновен от УЕФА, Моуриньо няма да може да води своя тим от резервната скамейка и няма да има право да влиза в съблекалните до края на мача. /БГНЕС