Моуриньо: Куртоа ни изхвърли от турнира

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо заяви, че главен виновник за отпадането на лондончани от Шампионската лига е невероятното представяне на вратаря на Атлетико (Мадрид) Тибо Куртоа.

Белгийският национал е собственост на Челси, но играе под наем при "дюшекчиите". Преди мачовете между двата тима имаше сериозна дискусия дали той ще има прави да играе срещу "сините".

В крайна сметка Куртоа не само бе на терена и в двата мача, но има и основен принос за успеха с 3:1 на мадридчани снощи, което ги прати на финала на Шампионската лига в Лисабон.

"През първтото полувреме играхме по-добре, но се оттеглихме на почивката при 1:1.  Разликата се получи в една единствената минута през второто полувреме, когато вратарят на Атлетико спаси по изклчителен начин удара на Джон Тери с глава.

И вместо да поведем с 2:1, ние допуснахме гол от дузпа в следващата минута. Това промени изцяло мача, а подобни сблъсъци обикновено зависят от детайлите. Не мога да кажа дали имаше дузпа, бях прекалено далеч", заяви Моуриньо след поражението.

"След като поведе с 2:1, Атлетико взе контрола над мача. Футболистите ми се предадоха, докато противника имаше самочувствието на победител. Атлетико игра много зряло и ги поздравявам за победата", добави португалският специалист.

Според него разликата между играта на двата отбора е в това, че Диего Симеоне е в третата си година начело на Атлетико, докато самият той пое Челси през лятото. В миналото Моуриньо не веднъж е казвал, че за да бъде изграден качествен отбор, то старши треньорът трябва да работи поне три сезона над него.

"Видяхте разликата между една година и три години работа. Атлетико е много добър отбор и е адаптиран към стила на своя мениджър. Всеки футболист отговаря на изискванията на Симеоне, а това е много важно", заключи мениджърът на Челси.