Моуриньо: Футболистите ми са супер хора, гордея се с тях

Старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо заяви, че според него сънародникът му Кристиано Роналдо прави по-добър сезон от звездата на Барселона Лионел Меси, въпреки че седмицата на Реал пропусна при дузпите в полуфинала с Байерн Мюнхен, което в впоследствие се оказа фатално и "кралския клуб" отпадна от надпреварата.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" започна по възможно най-добрия сценарий за домакините, които до 14-ата минута вече водеха с 2:0 с два бързи гола именно на Роналдо (6', 14') и при този резултат, на финал отиваше "белия балет". След това обаче Байерн се върна в мача с гол от дузпа на Ариен Робен (27') и всичко започна отначало.

До края на срещата двата отбора не успяха да си отбележат нов гол и така се стигна до продължения, а след това и до дузпи. При тях по-традиция по-здрави нерви показаха германците и след пропуски Роналдо, Кака и Серхио Рамос, Бастиан Швайнщайгер сложи точка на спора след 3:1 при дузпите.

Въпреки че не успя да класира отбора си на финала, Моуриньо подкрепи играчите си и особено най-голямата си звезда Кристиано Роналдо.

"Кристиано Роналдо е фантастичен. Няма да го сравнявам с Меси, защото говорим за двама велики играчи. Ще кажа, че тази година Кристиано Роналдо е по-добър", така португалецът започна пресконференцията си след мача.

След това Моуриньо похвали характера на всички футболисти, които са излезли да изпълняват дузпа, напомняйки на всички, че дори и най-добрите понякога могат да пропуснат.

"Тези, които пропуснаха при дузпите, са тези, които имат кураж да ги бият. Неустрашими, не са егоисти, те отидоха и опитаха. Гордея се с футболистите си. Те са супер хора, но "Супермен" е филм. Във вторник Меси пропусна срещу Челси, а тази вечер трима пропуснаха, защото това е футбол и такива неща се случват.

Хората критикуват и задават въпроси, защо тези грешки са се случили - хора, които се изморяват като изкачат два етажа по стълбите. Тези футболисти работиха като животни близо два часа, те дадоха всичко, след това отидоха там и пропуснаха дузпите".

Специалния не пропусна да спомене и факта, че точно преди срещата с Байерн, Реал трябваше да играе изключително тежък и решаващ за титлата в Испания мач с Барселона, докато Юп Хайнкес е имал възможността да даде почивка на осем от основните си играчи в двубоя с Вердер (Бремен), след като баварците вече изгубиха борбата в Бундеслигата за сметка на Борусия Дортмунд.

"И Байерн, и Челси, използваха вторите си отбори в мачовете през уикенда, като след това играха срещу Барселона и Реал, които играха помежду си в най-важния мач за сезона в Испания.

Вината обаче е изцяло в нас. Ако не играехме за титлата в Ла Лига, можехме да дадем почивка на най-добрите си футболисти срещу Барселона в събота.

Много е трудно да се бориш в повече от един турнир. На финала в Шампионската лига сега ще играят петият в Премиършип срещу втория в Бундеслигата, които са на по 10 точки зад водачите в първенствата си", завърши наставникът на Реал Мадрид.